חיי החברה בבתי האבות​

orhayim2@gmail.com​

074-7028575

רבים מבינים את החשיבות הרבה של בית אבות למבוגר בשלבי חייו המתקדמים. האפשרויות הרבות למפגש עם אנשים בני גילו, מגוון אפשרויות הטיפולים הרפואיים הקיימים, הצורך בתרבות, מוזיקה, העשרה וידע – כל אלו הופכים את החיים של המבוגר לחיים מעשירים ומהנים. בכתבה הבאה יפורטו מגוון האפשרויות בבית האבות.

 

בתי אבות מציעים מגוון עצום של אפשרויות בילוי והנאה חברתית עבור מבוגרים. בגיל השלישי רבים מהמבוגרים סובלים מבדידות: במקרים מסוימים, בני זוגם כבר אינם בין החיים והם מוצאים את עצמם מתקשים להגיע לפעילויות חברתיות או ליצור קשרים חברתיים חדשים, כאשר מרבית חבריהם חולים או אינם בין החיים. לפיכך, בית אבות הינו בין הפתרונות האיכותיים והמשמעותיים ביותר בשלבים אלו של החיים.

 

הפעילויות השונות המוצעות בבתי אבות

 

בתי אבות מציעים מגוון עצום של אפשרויות להעשרה אישית. ביניהן סרטים והצגות הנבחרים על ידי צוות בית האבות ומוצגים מדי חודש בחודשו. פעילויות נוספות המוצעות על ידי בתי אבות כוללות הפעלות חברתיות ודינאמיקות שונות כגון השתתפות בהצגות, משחקי חברה ועוד.

 

הפעילויות החברתיות השונות מאפשרות לבני הגיל השלישי למצוא חברים חדשים באמצעות האפשרות ליהנות ממפגשים חברתיים מרובים ואפילו מעלים את האפשרות למצוא בני זוג שיעשירו את חייהם.

 

בתי האבות מציעים מגוון רחב של חוגי העשרה כגון חוגי מחשב, תפירה, כתיבה, מספרי סיפורים, לימוד שפות שונות, ספורט ותרגילי התעמלות ועוד.

 

גם חולים סיעודיים יכולים ליהנות מפעילויות מגוונות בבתי אבות המיועדים לחולים סיעודיים או תשושי נפש. פעילויות אלו כוללות הופעות של אמנים, הרצאות ושיעורים שונים.

 

חיי חברה בגיל השלישי

 

חיי חברה בגיל השלישי הוכחו כגורם רב חשיבות בשמירה על שמחת החיים של המבוגרים. יתרה מכך, חיי החברה שלהם מעשירים את המצב הקוגניטיבי ומסייעים בשימור יכולות תפקודיות ושכליות רבות המתדרדרות בגיל השלישי. מחקרים מראים כי חברה בגיל השלישי היא הגורם החשוב והמשמעותי ביותר המשפר את איכות החיים ושומר על תקינות רפואית ומצב יציב.