תנאי המגורים בבתי אבות סיעודיים ובתי אבות לתשושי נפש​

orhayim2@gmail.com​

074-7028575

מבוגרים שוהים את שלבי הגיל השלישי השונים בבית אבות ולפיכך, על בית האבות לספק להם תנאים מיטביים למחייה. תנאים אלו כוללים סיפוק הצרכים הפיזיים של החולים, סיפוק הצרכים הרפואיים שלהם, הענקת שירותים חברתיים שונים, שירותים רפואיים, טיפוליים, סיעודיים, שיקומיים וכמובן – את כל הצרכים השוטפים והיומיומיים.

 

בדיקות רפואיות

 

הטיפולים הרפואיים הם החלק החשוב והמהותי ביותר שעל בית האבות לספק לשוהים בו. חשוב לוודא כי בית האבות הרלוונטי מספק את כל התנאים הדרושים למבוגר על מנת לשמור על איכות חיים. אמצעים אלו כוללים מעקות ביטחון, כיסאות מתאימים, ריהוט מתאים, אביזרי סיוע להליכה, לחצני מצוקה ועוד. הבדיקות הרפואיות צריכות להתבצע על ידי צוות מקצועי ומנוסה וכמו כן תחת פיקוח מתאים.

 

ניקיון וביטחון

 

על המטופלים לחיות בסביבה היגיינית ככל האפשר על מנת למנוע הדבקה במחלות. הניקיון הוא בין האלמנטים החיוניים והבסיסיים ביותר המאפשרים למבוגרים לחיות חיים איכותיים למשך זמן רב. יש לספר למבוגרים סביבת מגורים הולמת הכוללת ביטחון מקסימלי ושירותי אבטחה הנמצאים תחת פיקוח מתאים.

 

פעילויות חברתיות

 

אחד הגורמים המשמעותיים ההופכים את בית האבות למקום נעים עבור המבוגרים הוא האפשרות לחיות חיים חברתיים שופעים במחיצת מבוגרים אחרים. בית האבות מאכלס מבוגרים בעלי קשיים שונים כך שהמגוון האוכלוסייתי הוא רחב והמבוגר יכול לבחור את החברים שלו. הפעילויות החברתיות במקום כוללות ערבי שירה בציבור, פעילויות יצירה שונות, חוגים, פעילויות גופניות ועוד.

 

ביקורים משפחתיים

 

ביקורים משפחתיים של הקרובים הינם גורם רב חשיבות באושרו הפרטי של האדם. אם בני המשפחה ירבו לבקר את המבוגר, אזי חייו יהפכו להיות נעימים ומאושרים יותר. מעבר לבית אבות הוא אינו עניין של מה בכך ולפיכך הביקורים המשפחתיים יכולים להקל במידה רבה על המתח שחש המבוגר.