בתי אבות מסורתיים ודתיים​

orhayim2@gmail.com​

074-7028575

שמירה על מסורת היא בין המאפיינים המעצבים את אורח חייו של האדם ומעניקים לחיים משמעות. אורח חיים דתי או מסורתי שומר על האדם גם בגיל השלישי. לפיכך, יהיה זה אך הגיוני להמשיך את אורח החיים שהאדם ניהל גם בצעירותו. מעבר לבית אבות לא מחייב ויתור על אמונות וערכים, נהפוך הוא. מעבר לבית אבות יכול דווקא להיות אפיק לחיזוק האמונה.

 

נכון להיום קיימים בארץ מספר בתי אבות שומרי מסורת ודת. בתי אבות אלו כוללים את כל המאפיינים של חיים ביראת שמיים: תפילות יומיות, שמירה על כשרות, השגחת רבנות וקיום מצוות. מבוגרים שאינם מעוניינים לוותר על אורחות החיים שלהם יכולים לבחור בבית אבות דתי ברמת דתיות המתאימה לבחירה האישית. זו יכולה להיות מסורתית, דתית קלה, דתית מחמירה יותר ואף חרדית.

 

בתי אבות מסורתיים וחרדיים מעניקים למבוגר המעוניין להמשיך ולשמר את אורח החיים הדתי אפשרות לחיות בכבוד מבלי לוותר על עקרונות. כך, בבית אבות דתי יכול האדם לקבל שירותים רפואיים סביב השעון הודות לצוות של מטפלים העומד על המשמרת, תרופות בהתאם למצבו הרפואי ולצרכיו, ליווי אישי של המטופל על פי מצבו הרפואי ועוד.

 

כיום קיימים בתי אבות מסורתיים ובתי אבות דתיים לתשושי נפש, תשושי גוף, סיעודיים ואף לעצמאיים. בתי האבות אינם מוגבלים לרמה מסוימת של דתיות אבל מאפשרים לאדם לבחור את רמת הדתיות המתאימה לו מבין המגוון הקיים.

 

שירותי דת

 

הגורם המאפיין את בתי האבות הדתיים בעיקרו הוא שירותי הדת הניתנים בהם. אלו כוללים מגוון מתקנים ומאפיינים:

 

  • הכשר רבני תחת פיקוח מתמשך וקבוע.
  • תפילות קבועות המתקיימות בכל ימות השנה.
  • שיעורי תורה שונים.
  • קיום מנהגי היהדות.
  • פעילויות קהילתיות ברוח המסורת היהודית.
  • העשרות דתיות שונות.
  • שמירה על אורח חיים דתי וקיום מצוות.
  • התקנים שונים המאפשרים שמירה על מצוות היהדות.

 

בנוסף, בתי אבות דתיים ממוקמים בסביבה דתית המאפשרת לאדם המבוגר לשמור על אורחות החיים המוכרים והמתאימים לו. כמו בכל בית אבות, מקומות אלו מציעים מגוון שירותי אחזקה וניקיון, שמירה ושירותי רפואה סביב השעון. הפעילויות התרבותיות, החברתיות והדתיות הופכות את השהייה בבית האבות לטובה יותר עבור אוכלוסייה שומרת מצוות.

 

להלן רשימה של בתי האבות השומרים על מסורת:

 

בית הורים הדקל

 

בית הורים הדקל ממוקם בפתח תקווה וכולל מתקנים המותאמים לקשישים סיעודיים ותשושי נפש. בית האבות כולל שירותי דת מגוונים, שיעורי תורה, שיעורי גמרא, שמירה על מנהגים דתיים, ארוחות כשרות ומגוון עצום של פעילויות חברתיות שונות.

 

עטרת אבות

 

עטרת אבות הינו בית אבות הממוקם בעיר בני ברק, קרוב לציר מרכזי ולמרכז קניות. עטרת אבות מיועד לאוכלוסייה עצמאית, תשושה או סיעודית. המקום מציע ארוחות כשרות לחלוטין, שירותי דת, סעודות חג, תפילות יומיות ועוד.

 

מרכז סיעודי ותיקים

 

מרכז סיעודי ותיקים ממוקם גם הוא במרכז ומיועד לקשישים סיעודיים ותשושי נפש. הבית ממוקם בעיר בני ברק ומספק מגוון שירותים נדרשים לאלו השואפים לקיים אורח חיים דתי. במקום ניתן לקבל שירותי רווחה, שירותי לוגיסטיקה שונים, פעילויות חברתיות ועוד. 

 

בית אבות שלמה המלך

 

בית אבות שלמה המלך הוא מקום סיעודי בעיר בני ברק שבמרכז הארץ. בית האבות מיועד לאוכלוסייה תשושת נפש וסיעודית. במסגרת הטיפולים במקום ניתן למצוא שירותי רפואה, רווחה, ביטחון, אחזקה ועוד. במקום בית כנסת גדול ומתקיימים בו כל מנהגי הדת היהודית.

 

נווה באבוב

 

נווה באבוב הוא בית אבות בבית ים. המקום מתאפיין בצביון דתי ומתאים לאוכלוסיות עצמאיות, תשושות וסיעודיות. במקום ניתן למצוא בית כנסת בו נערכות תפילות, שיעורי תורה, חגים, שבתות ועוד. בנוסף המקום מציע הרצאות, שיעורי התעמלות ועוד.

 

בית דינה

 

בית דינה ממוקם בצפון הארץ, בשכונת נווה שאנן שבחיפה. המקום מציע שירות מסור למבוגרים ומגוון שירותים רפואיים הנדרשים לבני הגיל השלישי. בית דינה מציע מגוון רחב של פעילויות פנאי ותעסוקה שונות.

 

בית הורים בן יהודה

 

בית הורים בן יהודה ממוקם ברחוב דרך הים שבחיפה ומציע מגורים איכותיים לבני הגיל המבוגר. המקום משקיף אל נוף יפהפה ומציע איכות חיים גבוהה לדייריו. במקום ניתן למצוא פעילויות חברתיות שונות וכן פועל בו בית כנסת המתאים לשומרי מצוות.

 

נאות מונטיפיורי

 

נאות מונטיפיורי הוא מקום בפתח תקווה המיועד לקשישים עצמאיים ותשושים. בית האבות מקיים אורח חיים מסורתי ומתאים לדתיים שומרי מצוות. במקום בית כנסת פעיל מדי יום ואורח החיים במקום כולל חגיגת חגים יהודיים.

 

גני מרגוע

 

גני מרגוע הוא מקום חרדי בבני ברק הכולל מענה לכל צרכי בני הגיל המבוגר. במקום שירותי רפואה, לוגיסטיקה וכל הדרוש לדיירים. בין הפעילויות ניתן למצוא מגוון של אירועים בעלי אופי דתי.

 

בית באייר

 

בית באייר הוא בית אבות בצפון ירושלים המיועד לאוכלוסייה התשושה והסיעודית. המקום כולל מגוון רחב של שירותים המוענקים על ידי צוות חם ומסור.